BIURO PODRÓŻY WŁÓCZYKIJ

Włóczykij Biuro Podróży Dorota Sawa

KAMBODŻA

Miejsce: AZJA / KAMBODŻA, wiek: 0 - 99 lat , transport: Samolot rejsowy
kod termin dni cena status sprzedaż
KH/2024 09.11 - 20.11.2024 12 6300.00 PLN są miejsca rezerwuj
+ 450$+ok.4.900 PLN bilet+ 35$ wiza

Przed Tobą niesamowita podróż w głąb Kambodży i tajemniczego królestwa Angkoru.Już na początku tej niesamowitej wyprawy odwiedzisz kambodżańską dżunglę pełną zapomnianych świątyń z ich największym skarbem –świątynią Angkor Wat i będziesz miała szansę spokojnie eksplorować pradawne Imperium Khmerów podczas 2-dniowej wycieczki rikszą.W SiemReap poznasz tajniki kambodżańskiej kuchni podczas szkoły gotowania lokalnych przysmaków i weźmiesz udział w degustacyjnej kolacji z muzyką i pokazami khmerskiego tańca.

Podczas wycieczki na prowincję będziesz miała szansę poznać życie izwyczaje mieszkańców Kambodży, a także odwiedzić lokalną szkołę podstawową pełną roześmianych dzieciaków.Życie mieszkańców kraju zawsze związane było z wodą i jezioremTonle Sap, dlatego tam też nie może Cię zabraknąć - wybierzesz się na wycieczkę łodzią żeby zobaczyć jak wygląda życie ludzi wpływających wioskach.Będziesz też miała szansę popływać pod wodospadem podczas relaksującego dnia w Parku Narodowym Phnom Kulen.W stolicy kraju natomiast poznasz smutną współczesną historię

Kambodży.Na koniec tej niesamowitej wyprawy odpoczniesz na białych piaskach wyspy KohRong w iście rajskim otoczeniu palm iturkusowej wody.Podczas tej podróży będziesz poruszała się autobusami, prywatnymi mini vanami, rikszami i promami a we wszystkim będzie asystowała Cidoświadczona pilotka świetnie znająca Kambodżę.

OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA ORGANIZACJĘ WYJAZDU I UDZIELENIU WIĘCEJ INFORMACJI: OLA 794039651 (KONTAKT PRZEZ WHATSAPP)

ZAKWATEROWANIE:zakwaterowanie w SiemReap, Phnom Penh i na wyspie KohRong (Long Set Resort) w hotelach o standardzie 4* w ocenie Organizatora (pokój dwuosobowy z łazienką i klimatyzacją, śniadaniem)

WYŻYWIENIE:śniadania, pozostałe wyżywienie w lokalnych restauracjach do których zabiera pilot

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku w Warszawie z reprezentantem Organizatora 2,5godziny przed odlotem - dla osób które wykupią rekomendowany bilet lotniczy.Wylot do Kambodży.

Dzień 2

Przylot do SiemReap w Kambodży, miasteczka położonego u wrót słynnych świątyń Angkoru.To miejsce, które ożywa wraz z zachodem słońca. Znajdziemy tu urokliwe kawiarnie, tętniące życiem targi nocne z pysznym jedzeniem i przyjaznych mieszkańców. Miasto stanowi idealny punkt wypadowy do odkrywania dziedzictwa kulturowego Kambodży oraz wspaniałych krajobrazów jeziora Tonle Sap, okolicznych wsi i pól ryżowych.Na kolację wybierzemy się razem w okolice targu nocnego i na początek polecamy spróbować najsłynniejszej kambodżańskiej potrawy – amoku. Na razie nie zdradzimy co to takiego, ale na pewno będzie wszystkim smakować!

Dzień 3

Dzisiaj już wszyscy dowiedzą się czym jest amok a nawet jak go samodzielnie przyrządzić! Czas wziąć udział w szkole gotowania lokalnych przysmaków. Dowiemy się co się je w Kambodży,samodzielnie przygotujemy kilka potraw a następnie je zjemy :)Wieczór nadal spędzimy kulinarnie - wybierzemy się na kolację degustacyjną i obejrzymy pokaz khmerskiego tańca.

Dzień 4

Całodniowe zwiedzanie kompleksu Angkor ukrytego w kambodżańskiej dżungli, m.in. świątynia Bayon, Angkor Wat, Wat Thomi wiele innych! Angkor Wat - świątynia ukryta w dżungli, Kambodża  Świątynie Angkoru przez długie stulecia skrywały się w gęstych lasach Kambodży. Ten zespół monumentalnych budowli sakralnych,które od VIII do XV wieku były sercem starożytnej cywilizacji Khmerów, jest skarbem narodowego dziedzictwa. Świątynie, takie jakAngkor Wat, Angkor Thom czy Ta Prohm, zachwycają swoją architekturą, wspaniałymi rzeźbami i mistyczną atmosferą. Odkrywanie tych zabytków jest jak podróż w głąb historii i ducha kultury Kambodży.Zachód słońca wśród majestatycznych ruin. Będzie to na pewno niezapomniany dzień!

Dzień 5

Drugi dzień zwiedzania świątyń Angkoru. Tym razem wybierzemy się na wschód słońca z widokiem na świątynię Angkor Wat i zobaczymy mniej znane, ale również zachwycające świątynie imperium Khmerów.

Dzień 6

Po śniadaniu odwiedzimy lokalny targ pełen egzotycznych owoców i świeżych ryb.Następnie wybierzemy się na farmę kwiatów lotosu i na prowincję aby odwiedzić szkołę pełną uśmiechniętych, nieśmiałych dzieciaków i wybrać się na spacer wśród pól ryżowych obserwując charakterystyczne domy na palach.Jeśli ktoś chce coś zabrać dla dzieciaków to polecamy szczególnie przybory szkolne - długopisy, kredki niewymagające temperowania, zeszyty, a także dla dziewczynek kolorowe gumki czy spinki do włosów. Nie rekomendujemy przywożenia słodyczy.Po południu pojedziemy nad jezioro Tonle Sap i z łodzi będziemy mieli okazję podglądać pływającą wioskę, domy na palach i życie mieszkańców na wodzie. Wizyta w pływającej wiosce i nad jeziorem pozwala zrozumieć bliski związek Kambodżan z wodą, i ich skomplikowaną zależność.Wieczór na targu nocnym.

Dzień 7

Relaksujący dzień przy pięknym wodospadzie w Parku NarodowymPhnom Kulen. Phnom Kulen jest uważana za świętą górę ze względu na religijne znaczenie dla hinduistów i buddystów i była ważną siedzibą starożytnego imperium Khmerów, kiedy król Dżajawarma II ogłosiłniepodległość od Jawy w 804 r. n.e.Podróż do parku narodowego zapewnia ładne widoki na pola ryżowe i zagajniki palmowe.

Dzień 8

Rano wsiądziemy w autobus i wyruszymy w kilkugodzinną podróż dostolicy Kambodży – Phnom Penh, gdzie poznamy trochę smutnej historii kraju.Wieczorem ruszymy na promenadę nadrzeczną i zajrzymy do lokalnych garkuchni w których znajdziemy kambodżańskie przysmakim.in. stuletnie jajo czy baluta – polecamy tylko odważnym ;)

Dzień 9-12

Dzisiaj ruszamy na południowe wybrzeże i przeprawiamy się statkiemna wyspę KohRong.Przed nami 3 noce i 2 pełne dni na wyspie pełnej błękitnych zatoczek,palm i pięknych widoków.W wolnym czasie będziemy plażować, pływać, nurkować z rurką iuskuteczniać słodkie „nic nierobienie” pod palmami lub w basenie.Nasz hotel znajduje się przy malowniczej plaży Long Set Beach. Whotelu mamy też do dyspozycji pięknie położony basen, leżaki ihamaki.

Dzień 12

Rano ostatnie chwile na plaży.Po południu powrót na stały ląd i przejazd do Phnom Penh.

Dzień 13

Rano wymeldowanie z hotelu i krótka wycieczka po mieście.Odwiedzimy m.in. Pałac Królewski ze Srebrną Pagodą. Pokompleksie często biegają małpy, więc trzeba uważać i trzymać wszystko co cenne, bo ulubionym zajęciem małpek jest okradanieturystów!Wejdziemy też do świątyni na górze – Wat Phnom.Po południu transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 14

Powrót do Polski. Zakończenie pięknej przygody.

 

CENA OBEJMUJE

zakwaterowanie w SiemReap, Phnom Penh i na wyspie KohRong (Long Set Resort) whotelach o standardzie 4* w ocenie Organizatora (pokój dwuosobowy z łazienką iklimatyzacją, śniadanie) – łącznie 11 dób hotelowych wszystkie wymienione w planie transfery: autobusy, prywatne minivany, riksze, promy, udział we wszystkich wymienionych w planie wycieczkach, bilety wstępu do atrakcji wymienionych w planie, opiekę polskiego pilota która rozpoczyna się na lotnisku w SiemReap i kończy na lotnisku w Phnom Penh, opiekę lokalnego przewodnika podczas zwiedzania świątyń Angkoru i podczas wycieczki na wieś i na jezioro, ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 100.000 EURO, koszty transportu do kraju bez limitu,, NNW 15.000 PLN, bagaż podróżny 2.000 PLN, OC 60.000 EURO, zaostrzenie chorób przewlekłych w cenie), obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy (TFG, TFP)

CENA NIE OBEJMUJE

przelotu na trasie z Polski do SiemReap i powrotu z Phnom Penh do Polski (ceny od ok.4.900 PLN w obie strony z bagażem) wizy do Kambodży (rekomendujemy zaaplikować o e-wizę przed wylotem - koszt 35 USD, można ją również wyrobić bezpośrednio na granicy, należy zabrać ze sobą 2 zdjęciapaszportowe) wycieczek niezawartych w planie, wydatków osobistych wyżywienia poza wymienionym powyżej (ok 200 USD na cały wyjazd, posiłki aranżuje pilot)

dopłaty do pokoju 1-os. (2.200 PLN)

przelotu na trasie z Polski do SiemReap i powrotu z Phnom Penh do Polski (ceny od ok.4.900 PLN w obie strony z bagażem)

miejsce adres wyjazd powrót cena
WARSZAWA Lotnisko Chopina ul. Żwirki i Wigury 1, 02-143 Warszawa 00:00 00:00 0,00 zł.
Uwagi: BILET WE WŁASNYM ZAKRESIE

Waluta, Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz w niektórych hotelach. Konieczne jest, żeby banknoty były w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, tzw. seria „kolorowa”. Starsze często nie są przyjmowane lub wymieniane po niższym kursie.

ELEKTRYCZNOŚĆ: Napięcie w gniazdkach elektrycznych w Kambodży wynosi 220 V. Spotykane są różne rodzaje gniazdek sieciowych, dlatego dobrze jest zabrać ze sobą przejściówkę, aby zapewnić sobie więcej możliwości korzystania z urządzeń elektronicznych.

SZCZEPIENIA: nie są wymagane, można zapoznać się z zalecanymi szczepieniami

CZAS: +6h w stosunku do czasu zimowego w Polsce, +5h w stosunku do czasu letniego w Polsce

Paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu, Wiza online lub na lotnisku (trzeba mieć 2 zdjęcia) koszt 35$
Organizator: Włóczykij Biuro Podróży Dorota Sawa