BIURO PODRÓŻY WŁÓCZYKIJ

Włóczykij Biuro Podróży Dorota Sawa

GRECJA - MŁODZI HEROSI NA RIWIERZE OLIMPIJSKIEJ

Miejsce: Grecja / Paralia, wiek: 9 - 15 lat , transport: Autokar
kod termin dni cena status sprzedaż
GRL2/24 24.07 - 03.08.2024 11 2880.00 PLN sprzedana tel. 508910404

PARALIA – to jeden z najbardziej znanych rozrywkowych kurortów na słynnej Riwierze Olimpijskiej, w kontynentalnej Grecji u wybrzeży Morza Egejskiego. Wieczorem tętni życiem gdy otwierane są największe dyskoteki, kluby karaoke, puby i klimatyczne beach bary nad samym morzem. Na głównej promenadzie znajduję się mnóstwo sklepów z pamiątkami a w niedalekiej odległości port rybacki gdzie zacumowane jest wiele małych, kolorowych łódeczek i jachtów. Wyjątkowo czyste i wiecznie ciepłe morze zaprasza do kąpieli i uprawiania sportów wodnych.

Zakwaterowanie: Hotel Grand Platon **** zlokalizowany jest w odległości 1500 m od centrum Parali oraz 250m od szerokiej piaszczystej plaży, z widokiem na odległą górę Olimp. Nowoczesne 4-5 osobowe  pokoje z centralnie sterowaną klimatyzacją, łazienkami i balkonem. Każdy pokój wyposażony w telewizor, lodówkę i bezpłatne WIFI. Na terenie hotelu znajduje się basen z bezpłatnymi leżakami i parasolami.

https://grandplaton.gr/hotel-katerini/index.php/en/

Wyżywienie: 3 posiłki (śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu.) Stały dostęp do wody pitnej, pozostałe napoje dodatkowo płatne.

Pierwszy posiłek w hotelu- obiad

Ostatni posiłek w hotelu- śniadanie

 

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Po drodze postój na gorący posiłek (dodatkowo płatny)

Dzień 2

Kontynuacja podróży do Grecji, przyjazd do hotelu w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, obiad, spotkanie organizacyjne, spacer po kurorcie, kolacja, nocleg

Dzień 3–9

 • Kapiele w morzu i wypoczynek na piaszczystej, szerokiej plaży (możliwość bezpłatnego korzystania z leżaków  przy zamówieniu dowolnego napoju)
 • Beach party bez ograniczenia wiekowego – bezpłatny udział pod warunkiem zamówienia dowolnego napoju w barze
 • Zajęcia animacyjne i zabawy integracyjne przy hotelowym basenie
 • Wycieczka do Parku Narodowego Góry Olimp- Olimp to mityczna siedziba greckich bogów z których rozpościera się wspaniały widok na plaże Riwiery Olimpijskiej. Góra Olimp znajduje się w samym centrum najwiekszego w Grecji Parku Narodowego. Zwiedzimy wyjątkową miejscowość Litochoro z ciekawym charakterem i architekturą i to  z tej miejscowości rozpoczniemy swój spacer i bedziemy odkrywać uroki najbardziej tajemniczej góry w całej Grecji.
 • Grecki wieczór- czyli krótka lekcja jezyka greckiego oraz pokaz mody z czasów mitologii. Stań się prawdziwą boginią Olimpu, grecką pięknościa w klasycznej sukni,  niczym Afrodyta, Atena, Artemidyna oraz  greckim bogiem niczym Zeus, Hefajstos, Hades.
 • Gra terenowa "Antyczna Przygoda"- daj się porwać emocjom rozwiązując zadania w których będziesz mógł się  wykazać sprytem i pomysłowością. Jednym z wielu zadań będzie nauczenie dowolnego Greka pozdrowień po polsku.  Pozostałe zadania to miedzy innymi szukanie skarbów w miasteczku na podstawie charakterystycznych fragmentów,  pisanie pocztówki z pozdrowieniami w języku greckim, itp.
 • Fun Time- dobra zabawa i taniec będą towarzyszyć przy hotelowym basenie, na plaży, a gorące rytmy i najnowowsze hity usłyszymy podczas wieczornych wyjść na dyskoteki (dyskoteki dodatkowo płatne od 5-10 euro)
 • Festiwal Kolorów– mnóstwo zabawy pełne spektrum doznań i kolorowy outfit od stóp do głów. Rzucanie kolorowych proszków to świetna zabawa której nie sposób zapomieć
 • Rozgrywki plażowe 
 • Piesze wycieczki ze zwiedzaniem okolicznych atrakcji

Dzień 10

Śniadanie, wykwaterowanie 

Przejazd do Polski, po drodze postój na gorący posiłek (dodatkowo płatny)

Dzień 11

Przyjazd do Polski według rozkładu jazdy

Opłata za posiłki na trasie w dniu wyjazdu 36 EURO-obowiązkowa wpłata u wychowawcy

ATENY- Antyczne miasto i stolica Grecji, znane jest przede wszystkim z zachowanych do dziś zabytków  świata starożytnego. Program wycieczki zawiera zwiedzanie najciekawszych i najbardziej znanych ateńskich zabytków. Zaczniemy od słynnego na całym świecie symbolu Grecji- Akropolu. Następnie udamy się na spacer po antycznej dzielnicy Aten- Place. Podczas spaceru zobaczymy m.in.: Agorę Grecką ze świątynią Hefajstosa, Agorę Rzymską z wieżą Wiatrów, ruiny Biblioteki Hadriana oraz Stadion Olimpijski, gdzie odbyły się pierwsze Igrzyska Olimpijskie ery nowożytnej. Podczas objazdu miasta zobaczymy budowle w stylu neoklasycznym, tzw. tryptyk ateński ( Akademia Sztuk Pięknych, Uniwerystet Ateński, Biblioteka Narodowa ). W drodze powrotnej zatrzymamy się w Termopilach by oddać hołd Leonidasowi i 300 Spartanom.

Cena: 75€ -/os.

REJS NA WYSPĘ SKIATOS- która jest  jedną z najfantastyczniejszych wysp greckich, głównym atutem wyspy są przepieknę złote plaże i turkusowe morze. Na Skiatos popłyniemy statkiem w rytmach  greckiej fety na pokładzie. Z pewnością będzie to niezapomniana przygoda i wspomnienie pięknych widoków i szumu morza. 

Cena:  55€-/os

METEORY -miejsce to uważane jest przez wielu za najbardziej niezwykłe w Grecji. Unikatowy zespół Meteorów składa się z niemal pionowych, monolitycznych bloków skalnych, sięgających od podstawy kilkaset metrów wysokości, na których średniowieczni zakonnicy usytuowali swoje klasztory. W programie również wizyta w manufakturze ikon bizantyjskich.

Cena:  50€ -/os

WATERLAND- załóż strój kąpielowy i przeżyj najzabawniejsze wodne doświadczenia. W najwiekszym parku wodnym w Grecji jest wiele do odkrycia, basen ze sztuczną falą, zjeżdzalnie ze skokami, 5 serpentyn wodnych,  górska rzeka z wodospadem, wyspa piratów, basen tarzan, lejek- król Waterlandu i wiele innych atrakcji wodnych.

Cena: 40€ -/os.

Dyskoteka MILOS w Parali ok 1 km od hotelu  wiek minimum14 lat/16 lat

Cena: ok.  7€ -/os.

Pakiet – METEORY + ATENY + WATERLAND 

Cena: 155€-/os.

(Atrakcje fakultatywne będą realizowane przy minimum 30 uczestnikach, wpłata bezpośrednio do wychowawcy,  program fakultatywny realizowany przez kontrahenta greckiego)

Cena zawiera:

 • Transport autokarem wyposażony w klimatyzacje,toalete i uchylne siedzenia
 • Zakwaterowanie i wyżywienie wg programu
 • Realizację programu wg oferty
 • Kadra: kierownik, wychowawcy, miejscowa opieka medyczna, ratownik na plaży.
 • Ubezpieczenie NNW na kwotę 15 000 zł, KL (20000 €), bagaż (200 €)  w UNIQA TUiR S.A.
 • Podatek VAT marża oraz opłaty za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

 • Zwrotnej kaucji na wypadek ewentulanych zniszczeń w hotelu przez uczestnika- 20€/os.
 • Bezzwrotnej opłaty klimatycznej dodatkowo płatnej w hotelu– 15€/os.
 • Posiłków na trasie wg programu- 36€/os.
 • Wycieczek fakultatywnych- 210€/os.
 • Zalecane minimalne kieszonkowe- ok 100€/os.

UWAGA: Program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona będzie od kondycji i wieku uczestników.
W przypadku nagłego i niezależnego od Biura Podróży Włóczykij Dorota Sawa wzrostu cen za elementy składowe oferty np. paliwa, żywności, opłat drogowych, kursu walut etc. cena kolonii/obozu może ulec zmianie.

Godziny odjazdów i powrotów są uzależnione od warunków drogowych i ewentualnych korków na autostradach i kolejek na przejściach granicznych.

miejsce adres wyjazd powrót cena
Lublin Parking dla autokarów przy Stadionie Arena Lublin (od strony ul. Cukrowniczej) 09:00 14:30 0,00 zł.
Uwagi: Zbiórka uczestników 15 minut przed godziną odjazdu. Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości za dodatkową opłatą-szczegółowe informacje w biurze lub pod numerem telefonu 815329898

Sygerowana lista  rzeczy do spakowania:

-dowód lub paszport

-zalecana karta EKUZ  ( Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego).

https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/nasze-zdrowie-w-ue/leczenie-w-krajach-unii-europejskiej-i-efta/jak-wyrobic-karte-ekuz/

- ręczniki (do kąpieli, na basen, na plaże), mydło lub żel pod prysznic, pasta i szczoteczka do zębów, szampon

- czysta bieliznę na każdy dzień

- krem do opalania z filtrem, chusteczki higieniczne

- koszulki t-shirty z krótkim i długim rękawem

- długie i krótkie spodnie

- piżama, strój sportowy (dres, krótkie spodenki)

- strój kąpielowy, przeciwsłoneczne nakrycie głowy

- min. dwie pary butów (w tym obuwie sportowe, sandały,klapki)

- mały plecak na wycieczki

- worki na brudne rzeczy

-niezbędne leki które dziecko może przyjmować (można przekazać kadrze przy autokarze)

-kieszonkowe ok 100€/os.

-butelkę filtrująca do wody

-poduszkę, kocyk do autokaru

Ważny paszport lub dowód osobisty. Wypełniona karta kwalifikacyjna. Zalecamy zabranie karty EKUZ ( Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego).
 1. Gwarancja niezmienności ceny bez względu na kursy walut i ceny paliwa: 50.00 PLN
 2. Będę korzystać z dofinansowania: bez dopłaty
 3. Nie będę korzystać z dofinansowania: bez dopłaty
 4. Rezygnuję z ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i akceptuję ryzyko: bez dopłaty
 5. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (KR) wymagany PESEL: 172.00 PLN
  KR (podstawowe + COVID) w UNIQA TU S.A. Chęć wykupienia ubezpieczenia należy odznaczyć w formularzu rezerwacji oferty, zamieszczonym na naszej stronie. Obowiązkowe jest podanie numeru PESEL w rubryce: "Dodatkowe informacje, uwagi". UWAGA! Zgłoszenie chęci wykupienia ubezpieczenia możliwe jest jedynie na etapie wypełniania formularza rezerwacji. Brak dopełnienia powyższych warunków (w tym pominięcie numeru PESEL) uniemożliwi ubezpieczenie dziecka w tym zakresie.
 6. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (KR+CP) wymagany PESEL: 244.00 PLN
  KR + CP (rozszerzone o choroby przewlekłe + COVID) w UNIQA TU S.A. Chęć wykupienia ubezpieczenia należy odznaczyć w formularzu rezerwacji oferty, zamieszczonym na naszej stronie. Obowiązkowe jest podanie numeru PESEL w rubryce: "Dodatkowe informacje, uwagi". UWAGA! Zgłoszenie chęci wykupienia ubezpieczenia możliwe jest jedynie na etapie wypełniania formularza rezerwacji. Brak dopełnienia powyższych warunków (w tym pominięcie numeru PESEL) uniemożliwi ubezpieczenie dziecka w tym zakresie.
Organizator: Włóczykij Biuro Podróży Dorota Sawa