BIURO PODRÓŻY WŁÓCZYKIJ

Włóczykij Biuro Podróży Dorota Sawa

WYCIECZKA PROMOWA GDYNIA-KALMAR-KARLSKRONA-GDYNIA

 • Miejsce:
  POLSKA/SZWECJA /
 • Wiek:
 • Ilość dni:
  3
 • Transport:
  Nie dotyczy
 • Drukuj:

Karlskrona– czyli "Korona Karola", miasto na 33 wyspach jest głównym portem szwedzkiej marynarki wojennej. W Karlskronie nie grozi Ci nuda. Jest tu dużo ciekawych rzeczy do zrobienia i miejsc do zobaczenia. Największa atrakcja Karlskrony to Muzeum Marynarki Wojennej, które szczyci się tytułem Muzeum Roku 2015.

Dzień 1. 

Gdańsk – spacer z pilotem po Głównym Mieście: Brama Wyżynna, Katownia, Złota Brama, Długi Targ, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, katedra.  Obiad.  Spacer po Skwerze Kościuszki w Gdyni. Nocny rejs promem– czas wolny na zakupy i rozrywkę.

Dzień 2.

Śniadanie bufetowe. Całodzienna autokarowa wycieczka z przewodnikiem po dwóch najciekawszych miastach południowo-wschodniej Szwecji. W trakcie wycieczki poznajemy m. in.: Kalmar- w średniowieczu jedno z największych miast w Szwecji, z zachowanym renesansowym zamkiem na wyspie, drewnianą starówką i monumentalną katedrą z XVII wieku. Ponad 6-kilometrowy most na Olandię z 1972 r. (niegdyś najdłuższy most w Europie) ze wspaniałymi widokami na Cieśninę Kalmarską. Krajobrazy prowincji Blekinge i Småland, czyli Szwecja w miniaturze.  Karlskronę – miasto na 33 wyspach, założone z rozkazu króla Karola XI w 1680 r., główny port szwedzkiej marynarki wojennej. Zabytkowa zabudowa Karlskrony została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Muzeum Marynarki Wojennej (Muzeum Morskie) z autentycznymi okrętami podwodnymi, wystawą figur dziobowych, tunelem podwodnym, fantastyczną kolekcją modeli okrętów, broni i artylerii okrętowej. Obiadokolacja. Nocleg na promie 

Dzień 3. 

Śniadanie bufetowe na promie.Wyokrętowanie w Gdyni w godzinach porannych.

Istnieje możliwośc  dodania:

W ostatnim dniu---->Spacer po Molo w Sopocie. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Zamienie: Europejskie Centrum Solidarności.  ECS to nowoczesna instytucja kultury, która utrwala pamięć o naszym największym sukcesie obywatelskim – zwycięstwie Solidarności.