BIURO PODRÓŻY WŁÓCZYKIJ

Włóczykij Biuro Podróży Dorota Sawa

CIAO BELLA ITALIA-WŁOCHY

Miejsce: Włochy / Cattolica, wiek: 8 - 12 lat i 13 - 15 lat , transport: Autokar
kod termin dni cena status sprzedaż
WL1/23 28.06 - 08.07.2023 11 2640.00 PLN sprzedana tel. 508910404
WL2/23 06.07 - 16.07.2023 11 2640.00 PLN sprzedana tel. 508910404

CATTOLICA – nadmorski kurort wypoczynkowy, położony na przedgórzu Apeninów, na włoskiej Riwierze Adriatyckiej. Jest to świetna lokalizacja, która pozwala na zwiedzanie najpiękniejszych miejsc we Włoszech. Szeroka na 100 m plaża z leżakami, parasolami, zjeżdżalniami oraz boiskami do siatkówki i piłki plażowej sprzyja zarówno wypoczynkowi biernemu jak i aktywnemu. W Cattolice i pobliskim Rimini tętni wakacyjne życie nocne i wieczorne, a liczne dyskoteki oraz animacje na plaży i nadmorskich promenadach uatrakcyjniają pobyt wakacyjny.

Festiwal Różowa Noc w Rimini:(tylko w terminie 28.06-08.07.2023) Co roku w pierwszy weekend lipca miasto Rimini i całe wybrzeże Adriatyku w regionie Emilia Romagna we Włoszech opanowane jest przez kolor różowy, który nocą oświetla budynki, ulice i pomniki oraz przenika na tysiące sposobów do codziennego życia turystów  i mieszkańców. To jest La Notte Rosa (Różowa Noc), jedno z największych świątecznych wydarzeń włoskiego lata. W tym czasie, wzdłuż ponad stu kilometrów wybrzeża, odbywają się liczne festiwale  i koncerty, wystawy, wycieczki  z przewodnikiem, imprezy uliczne oraz pokaz fajerwerków - rozbłyski różowego światła odbijają się morzu tworząc niesamowity klimat. Jest to jedyna w swoim rodzaju impreza, której warto doświadczyć na żywo.

Zakwaterowanie: Hotel „Caracas” zlokalizowany jest w centrum miejscowości Cattolica, blisko plaży i głównych atrakcji turystycznych miasta. Posiada wewnętrzną i zewnętrzną strefę wypoczynkową, werandę, taras, windę i klimatyzację. Zakwaterowanie w pokojach 2,3 oraz 4-osobowych z łazienkami.

https://www.mlhotelcattolica.com/caracas/it/index/

Wyżywienie: śniadanie -  bufet słodko-słony z rogalikami, domowymi deserami, sokami owocowymi, jogurtami, płatkami zbożowymi, dżemami, wędlinami, jajkami i kanapkami, obiad i kolacja serwowana. Pierwszym posiłkiem jest wczesna obiadokolacja  w dniu przyjazdu do Włoch, ostatnim obiad + suchy prowiant na drogę. Woda w cenie. Pozostałe napoje płatne dodatkowo.

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Nocny przejazd przez Czechy i Austrię. Po drodze postój na gorący posiłek (obowiązkowa wpłata do wychowawcy-15€/os.)

Dzień 2

Przyjazd do miejscowości Cattolica w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, spotkanie organizacyjne, obiadokolacja,spacer po kurorcie.                  

Dzień 3 – 9

 • Zajęcia animacyjne i zabawy integracyjne
 • Kąpiele w morzu, plażowanie, gry, zabawy sportowe na plaży, siatkówka i piłka plażowa
 • Warsztaty kulinarne (prawdziwa włoska pizza, makarony i inne lokalne przysmaki)
 • Wycieczka do San Marino - najmniejszego i najstarszego państwa na świecie, gdzie można między innymi zobaczyć: Bramę Św. Franciszka (siedziba gwardii San Marino), Plac Garibaldiego, Pałac Rządowy, trzy wznoszące się nad miastem na szczycie Góry Tytana wieże: Guaita z Przesmykiem Czarownic, Cesta i Mondale
 • Wycieczka do Mondaino – średniowiecznego miasteczka na granicy dwóch regionów Emilii Romanii i Marche. W programie zwiedzanie miasteczka oraz wizyta w miejscu sprzedaży lokalnych produktów (sery, wędliny, sól, oliwa) połączone z możliwością ich zakupu.
 • Wycieczka do Rimini – spacer po promenadzie, zwiedzanie historycznego centrum Rimini, słynny most Tyberiusza

Dzień 10

Śniadanie, czas wolny,złożenie bagaży,obiad.W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Nocny przejazd przez Austrię i Czechy.

Dzień 11

Kontynuacja podróży,po drodze postój na gorący posiłek (obowiązkowa wpłata do wychowawcy-15€/os.).Przyjazd do Polski według rozkładu jazdy. 

UWAGA: Program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona będzie od kondycji i wieku uczestników.

Rzym: W programie: Plac i Bazylika Św. Piotra, spacer na trasie: Koloseum – Forum Romanum – Forum Trajana – Ołtarz Ojczyzny – Kapitol – Panteon – Plac Navona – Fontanna Czterech Rzek – Fontanna di Trevi – Plac i Schody Hiszpańskie

75,00 €/os.

Wenecja w programie: przejazd autokarem do Fusine rejs statkiem na trasie: Fusine– Wenecja – Fusine, zwiedzanie Wenecji (Plac i Bazylika Św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Wieża Zegarowa, Canale Grande, Most Rialto)         

55,00 €/os.

Aquafun Riccione - Mega miasteczko wodne cały kompleks zajmuje powierzchnię około 150 tysięcy m2 i posiada pięć dużych (podgrzewanych basenów) oraz w sumie około 3 km różnego rodzaju zjeżdżalni wodnych. Dla gości przygotowano tu także takie atrakcje jak m.in. basen z postaciami z popularnego programu Cartoon Network, StrizzaCool (zjeżdżalnia rurowa), miniaturowy ocean ze sztucznymi falami, Extreme River, zjeżdżalnia Kamikaze, Aquakid (specjalna część wydzielona tylko dla najmłodszych) czy Speedriul. Na terenie parku znajdują się także liczne bary, restauracje oraz klub nocny Park wodny Aquafan stanowi jeden  z największych i najpopularniejszych tego typu obiektów w całej Europie.

40,00 €/os.

PAKIET Rzym + Wenecja + Aquafun Riccione  

160,00 €/os.

Florencja – w programie : Katedra Santa Maria del Fiore ze słynną czerwoną kopułą, która  dominuje nad dachami Florencji, kompleks architektoniczny San Lorenzo, Bazylika Santa Croce, Piazza Della Signoria, dom Dantego, Most Złotników

45 €/os.

Dyskoteka BIKINI BEACH w Cattolice (dla osób od 14 lat) ok 15€/os.

(Atrakcje fakultatywne będą realizowane przy minimum 30 uczestnikach, wpłata bezpośrednio do wychowawcy)

Cena zawiera:

 • Transport autokarem wyposażony w klimatyzacje,toalete i uchylne siedzenia
 • Zakwaterowanie i wyżywienie wg programu+suchy prowiant na drogę powrotną,
 • Realizację programu wg oferty
 • Kadra: pilot-kierownik, wychowawcy, miejscowa opieka medyczna, ratownik na plaży.
 • Ubezpieczenie NNW na kwotę 10 000 zł, KL (10000 €), bagaż (200 €)  w UNIQA TUiR S.A.
 • Podatek VAT marża oraz opłaty za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • Pamiątkowe gadżety

Cena nie zawiera:

 • Zwrotnej kaucji na wypadek ewentulanych zniszczeń w hotelu przez uczestnika -25€/os.
 • Bezzwrotnej opłaty klimatycznej dodatkowo płatnej w hotelu – 12€/os.
 • Posiłków na trasie wg programu- 30€/os.

UWAGA: W przypadku nagłego i niezależnego od Biura Podróży Włóczykij Dorota Sawa wzrostu cen za elementy składowe oferty np. paliwa, żywności, opłat drogowych, kursu walut etc. cena kolonii/obozu może ulec zmianie.

Godziny odjazdów i powrotów są uzależnione od warunków drogowych i ewentualnych korków na autostradach i kolejek na przejściach granicznych.

miejsce adres wyjazd powrót cena
BIAŁA PODLASKA ul. Artyleryjska (przy stadionie) 09:00 17:00 120,00 zł.
Uwagi: Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości, w przypadku zbyt małej liczby uczestników (minimum 4 osób)
CHEŁM Parking na przeciwko Hotelu Kamena (przy parku) 10:00 16:00 120,00 zł.
Uwagi: Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości, w przypadku zbyt małej liczby uczestników (minimum 4 osób)
LUBLIN Parking dla autokarów przy Stadionie Arena Lublin (od strony ul. Cukrowniczej) 12:00 14:00 0,00 zł.
Uwagi: Zbiórka uczestników 15 minut przed godziną odjazdu. Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości za dodatkową opłatą-szczegółowe informacje w biurze lub pod numerem telefonu 815329898
ZAMOŚĆ Parking na przeciwko restauracji Luneta 10:00 16:00 120,00 zł.
Uwagi: Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości, w przypadku zbyt małej liczby uczestników (minimum 4 osób)
 1. Ważny paszport lub dowód osobisty. Wypełniona karta kwalifikacyjna. Zalecamy zabranie karty EKUZ ( Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego).
 2. Zalecane minimalne kieszonkowe ok. 100-150 € 
 1. Gwarancja niezmienności ceny bez względu na kursy i ceny paliwa: 100.00 PLN
 2. Rezygnuję z ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i akceptuję ryzyko: bez dopłaty
 3. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (KR) wymagany PESEL: 161.00 PLN
  Koszty Rezygnacji (podstawowe + COVID) w UNIQA TU S.A. Chęć wykupienia ubezpieczenia należy odznaczyć w formularzu rezerwacji oferty, zamieszczonym na naszej stronie. Obowiązkowe jest podanie numeru PESEL w rubryce: "Dodatkowe informacje, uwagi". UWAGA! Zgłoszenie chęci wykupienia ubezpieczenia możliwe jest jedynie na etapie wypełniania formularza rezerwacji. Brak dopełnienia powyższych warunków (w tym pominięcie numeru PESEL) uniemożliwi ubezpieczenie dziecka w tym zakresie.
 4. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (KR+CP) wymagany PESEL: 222.00 PLN
  Koszty Rezygnacji+ Choroby Przewlekłe (rozszerzone o choroby przewlekłe + COVID) w UNIQA TU S.A. Chęć wykupienia ubezpieczenia należy odznaczyć w formularzu rezerwacji oferty, zamieszczonym na naszej stronie. Obowiązkowe jest podanie numeru PESEL w rubryce: "Dodatkowe informacje, uwagi". UWAGA! Zgłoszenie chęci wykupienia ubezpieczenia możliwe jest jedynie na etapie wypełniania formularza rezerwacji. Brak dopełnienia powyższych warunków (w tym pominięcie numeru PESEL) uniemożliwi ubezpieczenie dziecka w tym zakresie.
Organizator: Włóczykij Biuro Podróży Dorota Sawa